GS1 - pasaulinė verslo kalba

Įmonė „Ensifera“ ir ateities maistas

GS1 Lithuania” šeimą papildė nauja narė – įmonė „Ensifera”, pirmoji Lietuvoje auginanti ir paruošianti vartojimui valgomuosius svirplius bei pirmoji gavusi Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos veterinarinį patvirtinimą.

„Ensifera” prie GS1 sistemos prisijungė tuomet, kai nusprendė savo produktus pardavinėti ne tik internetu, bet ir Lietuvos parduotuvėse. O tam reikalingi profesionalūs GS1 patarimai ir sklandžius procesus užtikrinantys standartai bei sprendimai .
Vabzdžių auginimas – visiškai naujas Lietuvos ekonomikos sektorius. Džiugu, kad remdamasi mokslu „Ensifera” kuria atsakingą verslą. Įmonės direktorius dr. Dominykas Aleknavičius yra mokslininkas entomologas, jau gerą dešimtmetį tyrinėjantis šią sritį. Tiekdama visavertį sveiką maistą įmonė rūpinasi ne tik žmonių sveikata, bet ir visos mūsų planetos gerove. Palyginkime vabzdžius su mėsa (pvz. vištiena, kiauliena ar jautiena). Norint užauginti tokį patį produkto kiekį, svirpliams reikia daug mažiau erdvės, pašaro bei vandens, taigi tai yra ekonomiškai naudingiau, o ir aplinkai daromas poveikis – mažesnis. Be to, palyginti su tradiciniais mėsiniais gyvūnais, svirpliai išskiria gerokai mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Galiausiai vabzdžiai (tarp jų – ir svirpliai) yra ateities maistas, padėsiantis išspręsti jau dabar kai kuriuose Žemės regionuose juntamą stygių, nes planetos žmonių skaičius nuolat auga (JTO apskaičiavo, kad iki 2050-ųjų žmonių populiacija pasieks 9 milijardus).
Įmonė siūlo visaverčius, sveikus, labai maistingus produktus, kurie gali būti vartojami kaip užkandžiai arba kaip patiekalus praturtinantys priedai. Tai – dviejų rūšių svirplių (naminių Acheta domesticus ir jamaikinių Gryllus assimilis) įvairių skonių produktai: natūralūs džiovinti, džiovinti su prieskoniais (druska, pipirais, aitriosiomis paprikomis, kariu, cinamonu), karamelizuoti aitriųjų paprikų skonio džiovinti svirpliai ir svirplių miltai.
Daugiau informacijos apie „Ensifera” https://www.facebook.com/ensifera.vabzdziai arba interneto parduotuvėje: www.ensifera.lt/parduotuve