GS1 - pasaulinė verslo kalba

Transportas ir logistika

Logistika – tai daugiau, nei vien tik transportavimas, kurį sudaro prekių pakrovimas, vežimas ir jų pristatymas. Ji apima ir tai, kas vyksta iki ir po šių procesų, o taip pat ir sandėliavimo procesą.

Kodėl logistikos/transporto sektoriui naudingi GS1 standartai ir sprendimai?

Logistikos įmonės teikia paslaugas skirtingų pramonės sektorių atstovams, dažnai ne tik lokalioms, bet ir užsienio įmonėms, todėl joms veikloje naudingi bei reikalingi tarptautiniai standartai ir sprendimai.

Vienas plačiausiai naudojamų GS1 standartų, skirtų transportavimui, logistikai ir sandėliavimui optimizuoti – GS1 logistinė etiketė. Kai visi partneriai tiekimo grandinėje naudoja tokius pačius standartus, taupomas laikas (nereikia pakartotinai įvesti duomenų), taupomi kaštai (pvz. peretiketavimui transportuotojo sandėliuose – to daryti nebūtina, nes pervežimui tinka ta pati krovinio etiketė, kuri buvo užklijuota gamintojo sandėlyje), elektroniniai duomenų mainai pagerina ir pagreitina informacijos pasiekiamumą bei tikslumą, sumažėja klaidų, patogesnis transporto valdymas, nesudėtinga atsekti kur ir kada nukeliavo tam tikra prekė viso logistikos proceso metu. Visoje Europoje transporto ir logistikos kompanijos vis plačiau naudoja GS1 sukurtą logistinės etiketės, kurioje struktūruotai pateikiama visa informacija, reikalinga gabenimui ir sandėliavimui, standartą.

Trumpas GS1 logistinės etiketės vadovas.pdf

Lietuvoje keletas prekybos tinklų jau taip pat prašo savo tiekėjų ženklinti prekių logistines pakuotes: dėžes ir padėklus GS1 standarto logistinėmis etiketėmis, taip užtikrinant geresnį

atsekamumą bei patogesnį sandėliavimą.