GS1 - pasaulinė verslo kalba

Apie mus

GS1 Lithuania yra pasaulinės, pelno nesiekiančios, GS1 standartų naudotojų valdomos, neutralios standartų kūrimo ir platinimo organizacijos GS1 atstovė Lietuvoje.

GS1 ištakos siekia 6-ojo praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigą, kuomet JAV prekybos sektorius ieškojo būdų pagreitinti, suefektyvinti ir standartizuoti apsipirkimo procesą. GS1 buvo įkurta 1973 m., o pirmasis produktas paženklintas brūkšniniu kodu – kramtomosios gumos Wrigley pakuotė – parduotuvėje buvo nuskenuotas 1974 m. birželį.

Visą šį laiką GS1 plėtojo ir toliau tobulina brūkšninių kodų ir informacijos valdymo standartus, naudojamus prekyboje, gamyboje ir tiekimo grandinėje.

Šiandien GS1 standartai apima ne vien gamybą ir prekybą, bet ir daugelį kitų sričių:

GS1 sistemoje registruoti šimtų milijonų produktų brūkšniniai kodai kasdien nuskaitomi ir naudojami visame pasaulyje milijonų įmonių.

Šiuo metu GS1 vienija 116 lokalių GS1 organizacijų visame pasaulyje ir centrinį biurą Briuselyje, Belgijoje bei aptarnauja GS1 standartų naudotojus daugiau nei 150-yje šalių.

GS1 standartai – bendra, multi-sektorinė, tarptautinė standartų kalba. GS1 sukurti identifikatoriai ir jų pagalba kuriami verslo procesų sprendimai tapo pagrindiniu įrankiu milijonams viešojo ir privataus sektoriaus įmonių visame pasaulyje. Daugiau nei 50 metų patirtis unikaliai identifikuojant produktus, paslaugas, logistinius vienetus, juridinius subjektus ir lokacijas, liudija apie GS1 organizacijos kompetenciją, neutralumą, skaidrumą, saugumą ir patikimumą.

Atvirieji GS1 identifikavimo ir keitimosi duomenimis standartai plačiai naudojami mažmeninės bei didmeninės prekybos, sveikatos apsaugos, techninių industrijų ir kitų pramonės sektorių tiekimo grandinėse visame pasaulyje. GS1 geriausiai žinoma dėl brūkšninių kodų, kuriuos BBC pavadino “vienu iš 50 dalykų, kuriančių pasaulio ekonomiką”. GS1 organizacija taip pat yra registruotoji ISO/IEC 15459-2 išduodančioji agentūra.