GS1 - pasaulinė verslo kalba

GS1 komanda prisidėjo prie Jungtinių Tautų COVID-19 hakatono

 „GS1 Global Office“ komanda parengė dokumentą, kuriame pateikia rekomendacijas, kaip GS1 pasauliniai duomenų standartai gali padėti kurti skaitmeninę, tvarią, standartizuotą tiekimo grandinę, kuri sušvelnintų krizės padarinius ir pateiktų reikalingų sprendimų verslui atsigauti.

Egzistuoja daugybė priemonių, kurios padeda užtikrinti tiekimo grandinių atsparumą krizėms ir sušvelnina galimus padarinius. Pagrindiniai galintys padėti veiksniai yra atvirųjų, pasaulinių produktų identifikavimo ir dalijimosi duomenimis standartų naudojimas, perėjimas prie visiškai elektroninių dokumentų visoje tarptautinėje prekyboje ir pasaulinių duomenų standartų įtraukimas į būsimus prekybos susitarimus.

Kaip rašoma GS1 parengtose rekomendacijose, skaitmeninės technologijos itin palengvina egzistuojančius procesus ir įgalina bekontaktę elektroninę prekybą, ypač kai tai derinama su pasauliniais duomenų standartais. Pasirinkus standartizuotus brūkšninius kodus, Data Matrix arba QR kodus ir jų nuskaitymą bet kurioje tiekimo grandinės vietoje, sukuriama tvari tiekimo grandinė, atsparesnė įvairioms krizėms, ypač kai kalbama apie maisto produktų ir medikamentų tiekimą.

 

GS1 rekomendacijas galima rasti čia

Jungtinių Tautų COVID-19 hakatonas ir susijusi informacija čia