GS1 - pasaulinė verslo kalba

McKinsey pateikė naują ataskaitą: vartotojų patirties gerinimas, naudojant gaminio duomenų standartą

Pasaulyje puikiai žinoma viena didžiausių konsultacinių bendrovių McKinsey parengė naują, šiandien ypatingai aktualią, studiją apie vartotojų patirties gerinimą naudojant gaminio duomenų standartą.

Patikimi, išsamūs ir nuoseklūs produktų duomenys vaidina vis svarbesnį vaidmenį. Šiuolaikiniai vartotojai renkasi ir perka gaminius daugiakanaliame pasaulyje. Daugelis renkasi pirkimą internetu dėl patogumo, tačiau kai nėra galimybės fiziškai įvertinti produkto savybes iš anksto,jas palyginti tarpusavyje su kitu gaminiu pagal tam tikrus standartizuotus parametrus, tai tampa viena didžiausių kliūčių.

Daugelis įmonių vadovų pradeda suprasti, kad galima standartizuoti pagrindinius duomenis, reikalingus apibūdinti produktus, tokius kaip pvz., prekės pavadinimas, svoris, matmenys ir sudėtinės dalys ar pan., tam, kad vartotojai gautų šią, tokią pačią informaciją, nepriklausomai nuo to, ar renkasi prekes fizinėje parduotuvėje, ar interneto prekyvietėje, viename ar kitame prekybos tinkle, vienoje ar kitoje šalyje.

Standartizuotas prekių duomenų modelis padidina informacijos vartotojams skaidrumą ir pagerina jų pirkimo patirtį visais pardavimo kanalais. Turėdami aukštesnės kokybės, nuoseklesnius gaminio duomenis, vartotojai gali lengviau rasti ir įvertinti produktus, paprasčiau apsispręsti ir labiau pasitikėti prekybininkais bei produktų gamintojais.

Standartizuotas prekių duomenų modelis taip pat ženkliai padidina veiklos efektyvumą, nes greičiau, lengviau ir mažesniais kaštais galima tvarkyti prekių duomenis bei jais keistis. Prekės ženklų savininkams, naudojantiems standartizuotą duomenų modelį savo produktams, reikės mažiau pastangų derinant duomenų standartus ir jais keičiantis su atskirais prekybininkais, nes sumažės naudojamų skirtingų formatų skaičius. Tuo tarpu prekybininkams nebereikės patiems iš naujo kurti kiekvienos naujos prekių kategorijos duomenų modelių ar kaskart mokyti naujus tiekėjus, kaip teikti prekių duomenis.

Išsamią McKinsey ataskaitą anglų kalba galite parsiųsti čia