GS1 - pasaulinė verslo kalba

Svarbiausios verslo tendencijos, kurių augimo spartai turėjo įtakos pandemija

Per 2020 m. pasaulis išgyveno kelerių metų skaitmeninę transformaciją vos per pirmuosius tris pasaulinės pandemijos mėnesius. Tai sukėlė didžiulius elgsenos, susijusios su skaitmeninių technologijų naudojimu, pokyčius, kurie, tikimasi, išliks net ir pasibaigus pandemijai, pvz.: nuotolinė prieiga prie įvairių paslaugų, maisto ir kitų prekių pirkimas internetu bei nuotolinis darbas. Pažvelkime į populiariausias verslo tendencijas, kurios sparčiausiai augo ir kurios, tikimasi, turės ženklią įtaką pramonei šiandien ir ateityje.

Duomenų saugumas ir privatumas

Tęsiamos didelės investicijos į duomenų saugumą ir privatumą, nes daugiau nei 70% įmonių mato šių investicijų didelę naudą verslui. Be to, kad įmonių, vartotojų ar pacientų duomenų saugumas yra pagrindinis prioritetas, labai padidėjo dėmesys privatumo problemoms, kylančioms dėl pandemijos.

Logistika ir kitos paslaugos pagal pareikalavimą

Pasaulinės pandemijos metu, reaguodamos į tiekimo grandinės trikdžius, daugelis įmonių savo tiekimo grandinėse aptiko pažeidimų. Bendrovėms, kurios daugiau investavo į savo tiekimo grandinių skaitmeninimą, sekėsi geriau ir jos sugebėjo greičiau prisitaikyti prie besikeičiančios aplinkos.

Atsekamumas

Visiško atsekamumo poreikis ir toliau įgauna pagreitį, nes tai lemia vartotojų ir gydymo įstaigų pacientų lūkesčiai, o pramonė privalo padidinti saugumą, tikslumą bei savalaikį produktų prieinamumą ir jų matomumą visos kelionės tiekimo grandine metu.

Tvarumas

Socialinis ir aplinkos tvarumo poreikiai tampa vis svarbesni, tad šiai sričiai vis daugiau dėmesio skiriama visos pramonės šakos. Aplinkosaugos srityje įmonės vis labiau akcentuoja tokias sąvokas kaip žiedinė ekonomika, perdirbimas ir tvaresnės pakuotės, O ES net ir COVID-19 krizės metu laiko prioritetu Europos žaliąjį susitarimą, kad iki 2050 m. ES taptų neutralia klimato kaitos atžvilgiu.

Kitos svarbios verslo tendencijos GS1 Innovation Board nuomone yra išmanieji įrenginiai, įgalinti vartotojai bei masinis individualizuotas produktų/paslaugų pritaikymas. Technologijos, padedančios įgyvendinti šias tendecijas yra daiktų internetas, jutikliai ir biometriniai duomenys, dirbtinis intelektas, autoniminė logistika, blokų grandinių (blockchain) technologija, robotizacija ir kt.

Išsamią GS1 Innovation Board (GS1 inovacijų valdybos) antrąją ataskaitą anglų kalbą apie svarbiausias verslo tendecijas rasite čia