GS1 - pasaulinė verslo kalba

Tikslūs ir aiškūs duomenys apie produktus pirkėjams internete

Produktų identifikavimas „Google“ platformoje

Randy Rockinson, Google Shopping produktų duomenų vadybininkas, ką tik išleistame tinklaraščio įraše rašo, kad „informacijos apie produktą organizavimas pirkėjams ir mažmenininkams yra esminė Google misijos dalis ir, kad „siekiant kuo geriau padėti vartotojams rasti jūsų turinį ir produktus paieškoje rekomenduojame svetainėms aiškiai identifikuoti produktus …“
Praėjusiais metais informacijos paieškos ir sisteminimo platforma Google pristatė keletą naujų funkcijų, leidžiančių prekės ženklų savininkams ir mažmenininkams nemokamai pateikti savo produktų duomenis. Viena svarbiausių sąlygų – aiškus produktų identifikavimas internetinėse svetainėse.
Produktų informacijos pateikimą galima pagerinti naudojant unikalius produktų identifikatorius, tokius kaip Global Trade Item Number (GTIN) – visuotinai prekių numeriai, gamintojų suteikti numeriai  ar prekės ženklo pavadinimas. Identifikuojant produktus, rekomenduojama vadovautis tokia praktika:
•    Unikalumas: kiekvienas produktas privalo turėti unikalų identifikatorių, kurį būtų galima nuosekliai ir tiksliai naudoti visose sistemose ir identifikuoti produktą tiek fiziniame, tiek skaitmeniniame prekybos pasaulyje.
•    Patikimumas: produkto tapatybę (pavyzdžiui tai, kas yra produkto gamintojas) ir kitus produkto duomenis turėtų būti galima patikrinti patikimame šaltinyje. Tokiu būdu e-prekybos platformos gali pasitikrinti, ar produkto duomenys yra tikslūs ir išsamūs organizacijos, kuri suteikia ir tvarko produktų identifikatorius, pasauliniuose registruose.
•    Pasaulinis pasiekiamumas: e-komercijai perkeliant prekybą į naują, globalų lygį, patikima identifikavimo sistema, naudojama visoje ekosistemoje, užtikrina sklandų produkto identifikavimą pasauliniu mastu visoms suinteresuotoms šalims.
Google jau 2015 m. pripažino GTIN identifikatorių reikšmę padedant prekybininkams lengviau pasiekti interneto vartotojus.

Patarimai prekės ženklų savininkams ir produktų gamintojams

Prekės ženklų savininkai ir produktų gamintojai gali nemokamai pateikti produktų duomenis per Google „Manufacturer center“ paskyrą. Toliau pateikiame keletą patarimų, kaip užtikrinti, kad Google tinkamai suprastų jūsų pateikiamus duomenis.
•    Įsitikinkite, kad jūsų gaminiai turi GTIN
Norint pasinaudoti „Manufacturer Center“ galimybėmis, jūsų produktai privalo turėti unikalius visuotinius prekių numerius (GTIN). Norėdami sužinoti, kaip gauti GTIN savo produktams, apsilankykite GS1 svetainėje.
•    Nenaudokite produktų identifikatorių pakartotinai
Vienas GTIN niekada neturėtų būti suteikiamas keletui skirtingų produktų; vienas produktas gali būti susietas tik su vienu GTIN. Taip pat naudojant produktų identifikatorius iš nepatikimų šaltinių (pavyzdžiui, prekių identifikatoriai, parduodami įmonės bankroto proceso metu), rizikuojama sukurti savo produkto tapatybę anksčiau įregistruoto produkto ar įmonės pagrindu.
•    Vadovaukitės gerąja gaminamų pagal individualų užsakymą identifikavimo praktika
Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, amatininkų gaminiams, individualiai pritaikomiems arba vienetiniams gaminiams identifikuoti prekės ženklo savininkai gali naudoti savo specialų sprendimą pvz., asortimento vieneto kodus (SKU) ar gamintojo dalių numerius (MPN). Svarbiausia, kad būtų vadovaujamasi unikalumo, patikimumo ir globalumo principais, tam, kad būtų galima pasinaudoti produktų identifikatorių suteikiamais privalumais.

Patarimai mažmenininkams ir perpardavėtojams

Mažmenininkai savo interneto svetainėse turėtų užtikrinti tikslų produktų identifikavimą. Be bendrųjų GTIN gairių, Google rekomenduoja:
•    Naudoti aukštos kokybės produktų duomenis
Pateikite struktūrizuotus duomenis Google produktų sklaidos kanale arba naudokite struktūrizuotų duomenų žymėjimą savo svetainėje.
•    Pateikite GTIN, kai produktas jį turi
Mažmenininkai turėtų nurodyti produkto GTIN, kai parduoda juos turinčius produktus. GTIN gali būti naudojamas tiek produktų sklaidos kanaluose (product feed), tiek struktūrizuotuose puslapio duomenyse. Jei gaminys neturi GTIN, mažmenininkai ir perpardavėjai, norėdami identifikuoti gaminį, turėtų naudoti prekės ženklo savininko suteiktą asortimento vieneto numerį ar gamintojo suteiktus numerius.
•    Naudoti galiojančius ir unikalius GTIN
Svarbu pakartotinai nenaudoti jau esamų GTIN naujiems produktams. Taip pat mažmenininkams nereikia registruoti naujų GTIN produktams, kurie juos jau turi, išskyrus atvejus, kai mažmenininkas yra šių produktų prekės ženklų savininkas.

Patarimai interneto tinklaraštininkams

Kai interneto tinklaraštininkai kuria turinį, pavyzdžiui, vertina produktus ar dalijasi naujausiais konkretaus produkto pasiūlymais, svarbu, kad produktus atsiliepimuose būtų galima tiksliai identifikuoti. Tai padeda vartotojams greičiau rasti atsiliepimus apie konkretų produktą  „Google“ paieškoje.
Todėl rekomenduojama:
•    Naudoti tikslius produktų pavadinimus
Tinklaraštininkai turėtų nurodyti tikslų produktų, kurie minimi jų puslapyje, pavadinimą. Tai leidžia vartotojams ir paieškos sistemoms lengviau suprasti, kuris konkrečiai produktas yra įvardijamas.
•    Naudoti struktūrizuotus duomenis
Įvardijant produktus, rekomenduojama naudoti struktūrizuotus duomenis, įskaitant GTIN. Tai leidžia „Google“ paieškos varikliams geriau suprasti kada rodyti produktus paieškoje.
•    Naudoti galiojančius ir unikalius GTIN
GTIN niekada neturėtų būti sugalvoti ar „pasiskolinti“ iš kitų produktų vien tam, kad tekste būtų pateiktas GTIN identifikatorius.
Produkto tapatybė yra labai svarbi komercijoje, nes ji užtikrina, kad verslas ir vartotojai teisingai supras produkto kilmę ir jo unikalią tapatybę. Tai labai svarbu ir žiniatinkliui bei Google paieškai, kur tikslus produkto identifikavimas padeda parodyti reikalingą produktą atitinkamam vartotojui atitinkamu laiku.

Visą tinkalaraščio įrašą anglų k. rasite čia